Sosyal Ağ

Mesaj Yapışkan

Son MesajlarRastgele Mesajlar

Çeviri

Italiano flagArabo flagCinese (Semplificato) flagOlandese flagInglese flagFrancese flagTedesco flagGiapponese flagCoreano flagPolacco flagPortoghese flagRusso flagSpagnolo flagTurco flag

Takvim

Mayıs 2009
M M G V S D
«Nisan Aşağı "
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Arşiv

Kategoriler

Fransa, Hadopi kanunu onayladı

Posted: 14 Mayıs 2009. Son Düzenleme: May 14, 2009.

Bu lehine 189 oy ve karşı 14 oy ile sözde hukuk Hadopi (Haute autorité la Difüzyon des OEuvres et la Protection des droits sur Internet dökmek) bugün Senato tarafından kesin olarak kabul edildi. Dün, yasa lehine 296 oy ve karşı 233 oyla Millet Meclisi tarafından kabul edilmişti.
Şiddetle Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından desteklenen yasa, yasadışı telif hakları kapsamındadır film ve müzik indirmek isteyenler için internet bağlantısını kesmek için yukarı cezalar öngörmektedir. Yasa özel bir otoritenin kurulmasını sağlar, Hadopi, eserleri ve Internet haklarının korunması yayılması için Yüksek Kurumu. Eğer yasadışı indirmek kullanıcı bulduk, yetkililer aşağıdaki adımları gerçekleştirir:

  1. Bir iletişim telif hakları kapsamındadır, yasadışı olarak taburcu malzemeyi tespit ve biz bu davranışı durdurmak için davet edilmiştir kullanıcıyı bilgilendirmek, e-posta yoluyla, gönderilir;
  2. Yeni bir haber kullanıcının kendi davranışlarına bir son vermek için size bildirir ki, taahhütlü posta ile gönderilir;
  3. Kullanıcı internet bağlantısı kesildi. Buna ek olarak, bir idari ceza uygulanamaz, ve (o internete bağlanamıyor bile) sağlayıcıya ücretini ödemeye devam etmesi gerekir.

Muhalefet zaten Anayasa Konseyi'ne hitap edeceğini duyurdu. Ayrıca, bugün geçirilen tasarı aksine olan değişiklikle Hadopi kanunu bir idari otorite sağlarken internetten kapalı oturum kullanıcı, sadece mahkeme tarafından karar verilebilir gerektiren Avrupa Parlamentosu 6 Mayıs'ta onayladı kullanıcıların kopukluk karar.

Girişken olun, paylaşın!

Kategori: Yayınlanan İnternet , Haberler .
Etiketler: , , , .
Yorumlar


Bir Yanıt bırak


:alien::angel::angry::blink::blush::cheerful::cool::cwy::devil::dizzy::ermm::face::getlost::biggrin::happy::heart::kissing::lol::ninja::pinch::pouty::sad::shocked::sick::sideways::silly::sleeping::smile::tongue::unsure::w00t::wassat::whistle::wink::wub: